kosik

Obchod

Zúčastněte se kurzů o využití bylin přímo ve Valticích. V našich kurzech získáte mnoho vědomostí o bylinách a pod vedením lektorky a jejich hostů si připravíte výrobky pro použití v kuchyni, k domácímu léčení či přírodní kosmetiku.
V ceně všech kurzů je veškerý materiál, brožura s postupem výroby (budou na sebe navazující, můžete je přikládat za sebe a získáte tak ucelenou bylinkářskou učebnici), sezónní bylinné nápoje, dopolední občerstvení s jedlými květy nebo plevely a od května do října komentovaná prohlídka Bylinkové zahrady.

Kurzy o bylinách probíhají vždy jeden víkend v měsíci v příjemném prostředí ateliéru na ulici Pod Rybníčkem ve Vatlicích. V minulých letech jsme úspěšně uskutečnili mnoho bylinkových kurzů; jejich průběh a atmosféru můžete shlédnout na našem facebooku nebo ve fotogalerii. Děti jsou vždy vítány – dovedeme je zaujmout při praktických činnostech (účast dítěte je zapotřebí uvést do komentáře při rezervaci).

 

Bylinková akademie

Bylinková akademie je vytvořena jako celoroční škola, která nabízí ucelené vzdělávání v oblasti bylin. Je rozdělena do tří tematických celků: jaro, léto a podzim. První kurz v každém celku obsahuje základní informace o sběru a využití bylin. Jeho absolvování je velmi vhodné pro navazující kurzy, není však podmínkou. Je možné přijet na kterýkoli kurz z celého programu. V závěru roku pro vás chystáme vánoční kurz, ve kterém vykouzlíte netradiční dárky.

 

Ceny kurzů

Základní cena kurzu je 1 800 Kč. V případě, že přijedete na jakýkoliv další kurz, poskytujeme slevu 200 Kč / kurz (o nároku na slevu nás prosím informujte prostřednictvím komentáře v přihlašovacím formuláři). Pokud se přihlásíte na 6 a více kurzů najednou, stanete se členy našeho věrnostního programu a budete mít nárok na slevu 300 Kč / kurz.

Děti do 12 let kurzovné neplatí, od 12 do 15 let zaplatí polovinu ceny kurzu (pozn.: u neplatících děti není počítáno s žádným materiálem, mohou se pouze podílet na výrobcích platících účastníků)

Můžete také využít možnost zakoupení dárkového poukazu (více o dárkovém poukazu).


Bylinářský rok 2018

Provedeme vás rokem bylinkáře, který začíná sběrem kořenů, kůry, pupenů, listů, pokračuje květy, listy, plody, semeny a končí zase u kořenů.

Bylinková akademie vám nabízí základní vědomosti i praktické zkušenosti. Pokud se chcete léčivými rostlinami zabývat, přijďte to zkusit, přinese vám to bohatou úrodu plodů poznání.

 

Program Bylinkové akademie 2018 (plakát ke stažení ZDE):

 • vám pomůže s orientací ve sběru a v pěstování léčivých rostlin
 • vás naučí využívat léčivé rostliny pro vlastní potřebu
 • vám ukáže i neobvyklé postupy při zpracování léčivých rostlin
 • vám poskytne pečlivě připravený rostlinný materiál, exkluzivní suroviny, technické zázemí
 • vás metodicky povede při praktických činnostech
 • vám přinese potěšení a radost z práce v příjemném kolektivu
 • spojí bylinkaření se spřízněnými obory (včelařství, homeopatie, aromaterapie, magie)

 

Nadstandard, který si můžete užít jen u nás:

 • k dispozici vám bude široká škála čerstvých léčivých rostlin, které jsou v daném termínu k dispozici
 • máme pro vás připraveny léčivé rostliny už zpracované – sušené, mleté, macerované….
 • při studiu vám pomohou didaktické pomůcky – popisky, přehledné postry, prezentace a každý účastník dostane brožuru s potřebnými informacemi a návody
 • připravili jsme pro vás technické zázemí a vybavení pro praktické činnosti
 • pečlivě vybíráme vhodné obaly na všechny výrobky
 • pro potěšení je tu pro vás tzv. „zdobící koutek“, ve kterém si můžete svoje výrobky osobitě označit a zkrášlit (k dispozici jsou barevné kartony, popisovače, stužky, razítka…)
 • program zpestříme dopolední svačinou, při které se seznámíte s jedlými květy, jedlými plevely, neobvyklými plody
 • v sezóně je kurz zakončen komentovanou prohlídkou Bylinkové zahrady, mimo sezónu (3.,10., 11. a 12. měsíc) virtuální prohlídkou
 • v zahradě můžete koupit potřebné sazenice léčivých rostlin pro váš byt, truhlík nebo zahradu

 

Lektoři

lektorka kurzů o bylinkách

Ing. Věra Žďárská

Vystudovala Zemědělskou a lesnickou universitu – obor zahradnictví. Pracovala jako technický pracovník pro výuku Mendelovy university v Brně; starala se o sbírkovou a sortimentální zahradu Zahradnické fakulty v Lednici. Publikuje v odborném tisku v oblasti zelinářství a přednáší o zdravém životním stylu a léčivých rostlinách.

ct
Video Brněnské televizePovídání o kurzech v bylinkové zahradě
 

 

MUDr. Jana Budařová

Vystudovala jsem všeobecné lékařství na 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a následně jsem 4 roky pracovala jako sekundární lékařka na psychiatriích v Brně. Systém západní medicíny jsem opustila dobrovolně na konci roku 2009. Hned v lednu 2010 jsem se zúčastnila odborného semináře neziskové organizace Konopí je lék. Se svojí tehdejší teorií a praxí jsem okamžitě pochopila jednoduchý princip, že konopí je jedním z nejlepších možných léčivých prostředků na mnoho lidských neduhů a že jako lékařka mám nejen možnost, ale také povinnost znát a šířit nesmírný potenciál této rostliny. Zaregistrovala jsem si proto doménu „Konopná doktorka“ a začala jsem doprovázet každého, kdo si přál využít konopnou medicínu pro svoje zdraví.

 

lektorka kurzů o bylinkách

Ing. Alena Naďová

Vystudovala Zahradnickou fakultu v Lednici Mendelovy university v Brně – obor zahradnická výroba. Věnuje se rostlinám jako průvodcům člověka. Čarokvítí je značka, která zahrnuje veškeré aktivity – sází, pěstuje, sbírá, sklízí a zpracovává. Snaží se lidem přiblížit rostlinou říši skrze vlastní smyslový prožitek – byliny všemi smysly. Skrze příběhy, vyprávění a provázení přibližuje lidem zákonité děje v přírodě tak aby žili život v souladu se sebou a cyklicitou přírody. Navazuje na moudrost předků a na svých seminářích oživuje staré zvyky a obyčeje, na workshopech učí, jak si díky rostlinám vpustit do života jemné a podporující pomocníky a jak prožívat všední dny v klidu a radosti.

ct
Video Brněnské televizePovídání o kurzech v bylinkové zahradě
 
lektorka kurzů o bylinkách

Zuzana Kejíková

Ve svých publikacích pomáhá lidem pochopit, proč obvyklé metody řešení vbočených palců opakovaně selhávají a své klienty s radostí učí, jak díky účinnému odstranění příčiny a efektivnímu nastartování regeneračních procesů, srovnat vbočené palce jednou provždy.

 
lektorka kurzů o bylinkách

Josef Hanák

Josef Hanák – zarputilý švec říká: „Sám jsem měl ploché nohy a zkoušel jsem ortopedickou stélku se srdíčkem, ale vůbec mi to nepomáhalo. Nechtěl jsem se spokojit s tehdejší nabídkou ortopedických bot a pustil jsem se do experimentování. Mladý člověk by to nevymyslel, protože ještě nemá žádné zdravotní problémy.“ Všechno, co vymyslel, zkoušel nejdříve na sobě a svých blízkých. Zároveň má informace od lidí, kteří denně chodí nakupovat jeho boty a vracejí se. „Pro mě je zpětná vazba důležitá, protože nejde jen to boty prodat, ale pomoci jimi lidem“. Nápady chrlí jako na běžícím pásu „Su nemocné, když mě jeden den nenapadne něco novýho…“ – boty pro polární expedice, pro kosmonauty, boty na spaní, a hlavně boty pro denní pohodlnou chůzi. Do stélek zapracovává antibakteriální a protiplísňové bylinky. www.botyhanak.cz

 

Manželé Bodoríkovi

Xenie Bodorík Pilíková – Miluju život a jeho výzvy. Smyslem mé činnosti je příjemně motivovat k životu a zbavovat bolestí. Naladit lidičky na sebe sama, aby si každý dokázal v radosti a v pohodě sám sobě pomoci. Jsem certifikovaná masérka, homeopatka, a aromaterapeutka, ale i školitelka první pomoci. Aromaterapii i homeopatii denně používám ve své praxi od roku 2008. Dále jsem terapeutka metody EFT, Bachových esencí, meridiánových masáží, a to více jak 10 let. Své zkušenosti sdílím a s radostí předávám lidem prostřednictvím kurzů, přednášek a zážitkových workshopů po celé České republice. Životní motto: ,,Není Tvým úkolem chápat cestu druhých nebo ji odsuzovat. Tvým úkolem je poznat svou vlastní cestu a s radostí po ní kráčet.“www.xenie.cz

Pavol Bodorík (masér a aromaterapeut) říká: „Při práci je potřeba používat hlavu, ale i srdce a Duši.“ V oboru aromaterapie je mistrem v destilaci rostlin, ať už to jsou byliny nebo dřeviny. S touto jeho „voňavou prací“ se můžete setkat na mnoha seminářích či zážitkových workshopech po celé republice. Pro svoji činnost čerpá podněty a vědomosti z mnoha exotických cest a návštěv destilačních domů v Evropě i v exotických zemích. www.maserpalino.cz

 

 Margita Némethová

Pěstování a sběru léčivých rostlin jsem se začala intenzivně věnovat v roce 2013. Od dvou druhů jsem postupně přešla na širší sortiment. Věnuji se i sběru léčivých rostlin v přírodě. Mám tak širokou škálu bylin, ze které sestavuji směsi na ošetření mnohých potíží.
Tato činnost je v současné době mým povoláním i koníčkem, zúčastňuji se veřejných akcí, kde mohu bylinky propagovat a taky odborných seminářů na Slovensku i v Čechách.

 
lektorka kurzů o bylinkách

Zuzana Tóthová

„Věnuji se léčitelské praxi 40 let. Doporučuji svým klientům přípravky z bylin a musím říci, že ve velké většině zabírají. Setkávám se při své práci s celou řadou potíží, nemocí, smutků i beznaděje. Léčivé rostliny přinášejí úlevu psychickou i fyzickou.“

 

Dárkové poukazy

Naše poukazy se obvykle prodávají bez určení termínu, takže si obdarovaný může sám zvolit, který kurz navštíví. On sám se pak zaregistruje přes rezervační systém na našich webových stránkách. Pro zaslání platebních údajů k uhrazení tohoto typu poukazu nás, prosím, kontaktujte.

Pokud chcete koupit poukaz přímo na vámi vybraný termín, vyplňte na našich stránkách přihlášku na daný kurz, do poznámek k objednávce uveďte jméno obdarovaného s poznámkou, že si přejete vystavit dárkový poukaz a proveďte on-line platbu. U rezervace budou uvedeny Vaše kontaktní údaje (e-mail a telefon), takže veškeré pokyny budou chodit vám a je potřeba je pak předat obdarovanému. U poukazů na konkrétní kurz je možné po domluvě změnit vybraný kurz na jiný (dle platných storno-podmínek, tj. 1 týden před konáním vybraného kurzu je změna termínu zdarma; 3-7 dní před kurzem je storno poplatek 50 % ceny kurzu, 2 a méně dní před kurzem 100 %). Při objednání poukazu určeného na konkrétní kurz je nutné nejpozději týden před kurzem potvrdit účast (kontakty).

Poukaz má standardně platnost 1 rok, ve výjimečných případech lze po předchozí domluvě platnost poukazu prodloužit.

Informujte nás, prosím, zda si přejete poslat poukaz v elektronické podobě (e-mailem), nebo upřednostňujete papírový poukaz zaslaný poštou (v tom případě nám nezapomeňte sdělit Vaši korespondenční adresu). Pro vyhotovení poukazu potřebujeme znát také jméno osoby, pro kterou je určen.

Obdrželi jste poukaz a nevíte, jak ho použít?

Z naší nabídky kurzů, kterou naleznete výše, vyberte požadovaný kurz (cena musí odpovídat hodnotě vašeho poukazu) a vložte jej do košíku. Vyplňte kontaktní údaje, jako způsob úhrady (na stránce zcela dole v šedém obdélníku) zvolte možnost „Uplatním dárkový poukaz / předplacený kurz“ a potvrďte objednávku.

Základní dárkový poukaz má hodnotu jednoho jednodenního kurzu. Pokud se rozhodnete využít základní poukaz na dvoudenní kurz (nebo naopak dvoudenní poukaz na jednodenní kurz), kontaktujte nás ještě před provedením rezervace.

Pokud si s něčím nebudete vědět rady, kontaktujte nás, rádi Vám poradíme.