kosik

Kurzy malování

aneb „Múzy v bylinkové zahradě“

Prohloubení vztahu k umění, zdokonalení se ve výtvarných technikách, ale také uvolnění a odpočinek od každodenních starostí… To jsou hlavní cíle kurzů malování v bylinkové zahradě ve Valticích, kterými vás bude provázet akademická malířka paní Zdeňka Žďárská Benešová.

Na základě konzultace s lektorkou si účastníci zvolí výtvarnou techniku, se kterou by chtěli pracovat a seznámí se s její historii a možnostmi použití v plenéru. Na výběr bude kresba, akvarel, kvaš, pastel, tempera, olejomalba a grafika). Důraz je kladen na individuální přístup v úzké skupině účastníků.

Kurzy malování probíhají v bylinkové zahradě od jara až do podzimu. Můžete tak poznat celé vegetační období léčivých rostlin a pozorovat jejich proměny. Letošní kurzy jsou vypsány na základě pozitivních zkušeností z minulého roku. Účastníci byli nadšeni z vícehodinového pobytu mezi léčivkami a z objevování svých uměleckých schopností, díky kterým si pak domů odnášeli mnohdy velmi povedené dílo. Fotografie z těchto kurzů jsou ke shlédnutí na našem Facebooku a ve fotogalerii.

Kurzy jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé.

Poznání široké palety barev, jejich použití a vidění perspektivy, vás přivede k úplně jinému náhledu na krásy přírody i sebe sama. Obohaťte i vy vlastního ducha, přijďte do Bylinkové zahrady ve Valticích a rozviňte v sobě nové schopnosti…

Cena kurzu

Cena kurzu je 1 300 Kč a je do ní zahrnuto individuální odborné vedení a vstupné do Bylinkové zahrady. Materiál pro tvorbu si, prosím, dovezte vlastní (dle doporučení naší lektorky). Na místě je možné zakoupit pouze materiál pro techniku akvarel.

Můžete také využít možnost zakoupení dárkového poukazu.

Místo a čas konání kurzu

Kurzy malování probíhají od 14 do 19 hodin přímo v Bylinkové zahradě Lu & Tiree Chmelar ve Valticích (mapu naleznete ZDE), v případě nepříznivého počasí probíhají ve skleníku v areálu zahrady.


Jelikož je u těchto kurzů přistupováno k účastníkům individuálně, chtěli bychom Vás tímto požádat, abyste své představy co nejdříve po rezervaci sdělili přímo naší lektorce a domluvili si sní vybranou výtvarnou techniku (Zdeňka Žďárská Benešová – tel. +420 731 800 602). Na kurzy je možné se přihlásit nejpozději týden před kurzem (rezervace na poslední chvíli je možné řešit pouze po předchozí telefonické domluvě).

Propagační plakát na kurzy malování si můžete stáhnout ZDE.


Přehled vypsaných kurzů:

(všechny kurzy jsou vypisovány pro 10 osob)

DÁRKOVÝ POUKAZ – malování

1.300 

Míst k dispozici:

Datum konání kurzu: 2023-12-31

14.10. Kurz malování

1.300 

Míst k dispozici: 9

Datum konání kurzu: 2023-10-14

 

LektoBenesovarka

MgA. Zdeňka Žďárská Benešová

Narozena v roce 1977, výtvarnice a pedagožka. Vystudovala Akademii výtvarných umění v Praze (ateliér Vladimíra Kokolji) – malbu a grafiku.

Kromě několika samostatných výstav se více než deset let věnuje výuce výtvarné výchovy a různě zaměřeným kurzům pro děti i pro dospělé jak v České republice, tak v zahraniční (Čeští krajané v rumunském Banátu, Ukrajina – Kyjev). Její tvorba také zahrnuje keramiku a  inovativní přístupy k technikám v umění. Tematicky těží z každodenního života. Spolupracuje s  českým nakladatelstvím Větrné mlýny jako ilustrátorka.


 

Chcete věnovat dárkový poukaz na kterýkoliv z těchto kurzů? Napište nám, rádi vám jej zašleme. Výběr kurzu nemusíte udělat vy při nákupu, volba může zůstat na obdarovaném. On sám se pak zaregistruje přes klasickou přihlášku na stránce vybraného kurzu. Do komentářů v přihlašovacím formuláři pak stačí jen uvést heslo „poukaz“.