kosik

Kurzy o bylinách

Zúčastněte se kurzů o využití bylin přímo ve Valticích. V našich kurzech získáte mnoho vědomostí o bylinách a pod vedením lektorky a jejich hostů si připravíte výrobky pro použití v kuchyni, k domácímu léčení nebo také přírodní kosmetiku.
V ceně kurzů je veškerý materiál, brožura s postupem výroby, sezónní bylinné nápoje, dopolední občerstvení s jedlými květy a od května do října komentovaná prohlídka Bylinkové zahrady.

Kurzy o bylinách probíhají vždy od 9 do 17 hodin (prezence od 8:30) v příjemném prostředí ateliéru na ulici Pod Rybníčkem (č. p. 913) ve Valticích. V minulých letech jsme úspěšně uskutečnili mnoho bylinkových kurzů; jejich průběh a atmosféru můžete shlédnout na našem facebooku nebo ve fotogalerii. Děti jsou vždy vítány – dovedeme je zaujmout při praktických činnostech (účast dítěte je zapotřebí uvést do komentáře při rezervaci).

 

Ceny kurzů

Základní cena kurzu je 1 900 Kč. Pokud se přihlásíte na 6 a více kurzů najednou, stanete se členy našeho věrnostního programu a budete mít nárok na slevu 400 Kč / kurz. (sleva za opakovanou účast byla zrušena).

Děti do 12 let kurzovné neplatí (u neplatících děti není počítáno s žádným materiálem – mohou se pouze podílet na výrobcích platících účastníků; pokud si chtějí vyrobit vlastní výrobky, je cena 500 Kč), děti od 12 do 15 let zaplatí 900 Kč.

Můžete také využít možnost zakoupení dárkového poukazu (více o dárkovém poukazu).

 

On-line vzdělávací program:

Pokud se chcete v oblasti bylinkaření vzdělávat z pohodlí svého domova, doporučujeme on-line vzdělávací program „Bylinky našich babiček“, který pro vás připravila redakce elektronického časopisu Kouzlo vůní.

 


Bylinářský rok 2019

Provedeme vás bylinkovým rokem, který začíná sběrem kořenů, kůry, pupenů, listů, pokračuje květy, listy, plody, semeny a končí zase u kořenů.

Bylinková akademie vám nabízí základní vědomosti i praktické zkušenosti. Pokud se chcete léčivými rostlinami zabývat, přijďte to zkusit. Přinese vám to bohatou úrodu plodů poznání.

Novinka

Nabízíme čtvrtletní seriál – rituál Rok v souladu, který pomůže zbystřit vnímání přírodních cyklů a naučí, jak jednoduchým používáním rostlin a jejich částí dosáhnout maximálního účinku. Ukáže, jak nám moudrá příroda svými dary poskytuje kompletní ochranu.

Program Bylinkové akademie 2019:

 • vám pomůže s orientací ve sběru a v pěstování léčivých rostlin
 • vás naučí využívat léčivé rostliny pro vlastní potřebu
 • vám ukáže i neobvyklé postupy při zpracování léčivých rostlin
 • vám poskytne pečlivě připravený rostlinný materiál, exkluzivní suroviny
 • vás metodicky povede při praktických činnostech
 • spojí bylinkaření se spřízněnými obory (včelařství, aromaterapie, magie, kulinářství…)
 • vám přinese potěšení a radost z práce v přátelském kolektivu
 • vás uvítá v příjemném prostředí bylinkového domu a zahrady

 

Nadstandardní bonusy, které můžete využít jen u nás:

 • k dispozici vám bude široká škála čerstvých léčivých rostlin, které jsou v daném termínu k dispozici
 • v objektu je vám k dispozici zahrada s mnoha popsanými léčivými rostlinami
 • máme pro vás připraveny léčivé rostliny už zpracované – sušené, mleté, macerované….
 • při studiu vám pomohou didaktické pomůcky – popisky, přehledné postery, prezentace; každý účastník navíc dostane brožuru s potřebnými informacemi a návody
 • připravili jsme pro vás technické zázemí a vybavení pro praktické činnosti
 • pečlivě vybíráme vhodné obaly na všechny výrobky
 • pro potěšení je tu pro vás tzv. „zdobící koutek“, ve kterém si můžete svoje výrobky osobitě označit a zkrášlit (k dispozici jsou barevné kartony, popisovače, stužky, razítka…)
 • program zpestříme dopolední svačinou, při které se seznámíte s jedlými květy, jedlými plevely, neobvyklými plody
 • v sezóně (květen–říjen) je kurz zakončen komentovanou prohlídkou Bylinkové zahrady, mimo sezónu virtuální prohlídkou
 • v zahradě můžete po celou sezónu vybírat ze širokého sortimentu sazenic léčivých rostlin

 

Přehled vypsaných kurzů:

(všechny kurzy jsou vypisovány pro 26 osob)

Sleva

7.12. Bylinkové dárky 1 – adventní bylinková dílna

500 1.900 

Míst k dispozici: 19

Datum konání kurzu: 2019-12-07

20.-21.6. Sběr a zpracování léčivých rostlin

3.200 

Míst k dispozici: 0

Datum konání kurzu: 2020-06-20

 

Lektoři

lektorka kurzů o bylinkách

Ing. Věra Žďárská

Vystudovala Zemědělskou a lesnickou universitu – obor zahradnictví. Pracovala jako technický pracovník pro výuku Mendelovy university v Brně; starala se o sbírkovou a sortimentální zahradu Zahradnické fakulty v Lednici. Publikuje v odborném tisku v oblasti zelinářství a přednáší o zdravém životním stylu a léčivých rostlinách.

ctVideo Brněnské televizePovídání o kurzech v bylinkové zahradě

 

 

lektorka kurzů o bylinkách

Ing. Alena Naďová

Vystudovala Zahradnickou fakultu v Lednici Mendelovy university v Brně – obor zahradnická výroba. Věnuje se rostlinám jako průvodcům člověka. Čarokvítí je značka, která zahrnuje veškeré aktivity – sází, pěstuje, sbírá, sklízí a zpracovává. Snaží se lidem přiblížit rostlinou říši skrze vlastní smyslový prožitek – byliny všemi smysly. Skrze příběhy, vyprávění a provázení přibližuje lidem zákonité děje v přírodě tak aby žili život v souladu se sebou a cyklicitou přírody. Navazuje na moudrost předků a na svých seminářích oživuje staré zvyky a obyčeje, na workshopech učí, jak si díky rostlinám vpustit do života jemné a podporující pomocníky a jak prožívat všední dny v klidu a radosti.

ctVideo Brněnské televizePovídání o kurzech v bylinkové zahradě

 

lektorka kurzů o bylinkách

Zuzana Kejíková

Ve svých publikacích pomáhá lidem pochopit, proč obvyklé metody řešení vbočených palců opakovaně selhávají a své klienty s radostí učí, jak díky účinnému odstranění příčiny a efektivnímu nastartování regeneračních procesů, srovnat vbočené palce jednou provždy.

 

 

 

lektorka kurzů o bylinkách

Mgr. Jarmila Podhorná

Životní příběh paní Jarmily Podhorné je skoro neuvěřitelný. Bývalá učitelka základní školy se o bylinky zajímala odjakživa. Navštěvovala odborné přednášky a semináře a na jednom z nich poprvé slyšela termín gemmoterapie, neboli léčba pupeny. Tento nový bylinkářský obor se zrodil ve Francii a je nazýván „bylinkářství 21. století“. Na popud legendárního bylináře pana Zentricha se místo odchodu na odpočinek rozhodla gemmoterapií dále vážně zabývat. Od skromných začátků došla až k vybudování vlastní rozsáhlé bylinkové zahrady. „Léčba přírodní je většinou pomalá, ale zato s trvalejšími výsledky a nemá vedlejší účinky. Věřím, že k přírodní léčbě se bude obracet stále více lidí. Přírodní léčba totiž chápe člověka jako bytost celistvou – tělo i duši – a onemocnění kteréhokoliv tělesného orgánu pokládá za nemoc celého organismu.“

 

lektorka kurzů o bylinkách

Josef Hanák

Josef Hanák – zarputilý švec říká: „Sám jsem měl ploché nohy a zkoušel jsem ortopedickou stélku se srdíčkem, ale vůbec mi to nepomáhalo. Nechtěl jsem se spokojit s tehdejší nabídkou ortopedických bot a pustil jsem se do experimentování. Mladý člověk by to nevymyslel, protože ještě nemá žádné zdravotní problémy.“Všechno, co vymyslel, zkoušel nejdříve na sobě a svých blízkých. Zároveň má informace od lidí, kteří denně chodí nakupovat jeho boty a vracejí se. „Pro mě je zpětná vazba důležitá, protože nejde jen to boty prodat, ale pomoci jimi lidem“. Nápady chrlí jako na běžícím pásu „Su nemocné, když mě jeden den nenapadne něco novýho…“ – boty pro polární expedice, pro kosmonauty, boty na spaní, a hlavně boty pro denní pohodlnou chůzi. Do stélek zapracovává antibakteriální a protiplísňové bylinky. www.botyhanak.cz

 

lektorka kurzů o bylinkách

Manželé Bodoríkovi

Xenie Bodorík Pilíková – Miluju život a jeho výzvy. Smyslem mé činnosti je příjemně motivovat k životu a zbavovat bolestí. Naladit lidičky na sebe sama, aby si každý dokázal v radosti a v pohodě sám sobě pomoci. Jsem certifikovaná masérka, homeopatka, a aromaterapeutka, ale i školitelka první pomoci. Aromaterapii i homeopatii denně používám ve své praxi od roku 2008. Dále jsem terapeutka metody EFT, Bachových esencí, meridiánových masáží, a to více jak 10 let. Své zkušenosti sdílím a s radostí předávám lidem prostřednictvím kurzů, přednášek a zážitkových workshopů po celé České republice. Životní motto: ,,Není Tvým úkolem chápat cestu druhých nebo ji odsuzovat. Tvým úkolem je poznat svou vlastní cestu a s radostí po ní kráčet.“www.xenie.cz

Pavol Bodorík (masér a aromaterapeut) říká: „Při práci je potřeba používat hlavu, ale i srdce a Duši.“ V oboru aromaterapie je mistrem v destilaci rostlin, ať už to jsou byliny nebo dřeviny. S touto jeho „voňavou prací“ se můžete setkat na mnoha seminářích či zážitkových workshopech po celé republice. Pro svoji činnost čerpá podněty a vědomosti z mnoha exotických cest a návštěv destilačních domů v Evropě i v exotických zemích. www.maserpalino.cz

 

lektorka kurzů o bylinkách

Margita Némethová

Pěstování a sběru léčivých rostlin jsem se začala intenzivně věnovat v roce 2013. Od dvou druhů jsem postupně přešla na širší sortiment. Věnuji se i sběru léčivých rostlin v přírodě. Mám tak širokou škálu bylin, ze které sestavuji směsi na ošetření mnohých potíží.
Tato činnost je v současné době mým povoláním i koníčkem, zúčastňuji se veřejných akcí, kde mohu bylinky propagovat a taky odborných seminářů na Slovensku i v Čechách.

 

 

lektorka kurzů o bylinkách

Zuzana Tóthová

„Věnuji se léčitelské praxi 40 let. Doporučuji svým klientům přípravky z bylin a musím říci, že ve velké většině zabírají. Setkávám se při své práci s celou řadou potíží, nemocí, smutků i beznaděje. Léčivé rostliny přinášejí úlevu psychickou i fyzickou.“

 

 


Dárkové poukazy

Chcete věnovat dárkový poukaz na kterýkoliv z těchto kurzů? Napište nám e-mail a my vám zašleme veškeré potřebné informace. Výběr kurzu nemusíte udělat vy při nákupu, volba může zůstat na obdarovaném. On sám se pak zaregistruje přes klasickou přihlášku na stránce vybraného kurzu. Do komentářů v přihlašovacím formuláři pak stačí jen uvést heslo „poukaz“.

Pokud si s něčím nebudete vědět rady, kontaktujte nás, rádi Vám poradíme.