Kurzy malování

aneb „Múzy v bylinkové zahradě“

Uvolnění mezi bylinkami, prohloubení vztahu k umění a odpočinek od každodenních starostí. To jsou hlavní přednosti výtvarných kurzů v bylinkové zahradě ve Valticích. Účastník se seznámí s léčivými rostlinami a zkusí si je ztvárnit různými výtvarnými technikami. Záměrem je individuální přístup v úzké skupině účastníků pod vedením akademické malířky Zdeňky Benešové z Valtic. Na základě osobní konzultace s lektorem si příchozí zvolí výtvarnou techniku, kterou si budou chtít vyzkoušet. Dozví se, jak vznikla a jak ji použít v plenéru. Na výběr jsou kresba, akvarel, kvaš, pastel, tempera, olejomalba a grafika. Kurzy nejsou primárně určeny pro zkušenější, ale i pro začátečníky, jež v sobě teprve nalézají potřebu tvorby.

Kurzy malování probíhají každou sobotu od konce května až do září, a to přímo v Bylinkové zahradě Lu & Tiree Chmelar ve Valticích. Můžete tak poznat celé vegetační období léčivých rostlin – od jara, kdy se květena probouzí, přes letní vrchol růstu až po podzim, kdy se připravuje na zimní odpočinek. Letošní kurzy jsou vypsány na základě pozitivních zkušeností z minulého roku. Účastníci byli nadšeni z vícehodinového pobytu mezi léčivkami a z objevování svých uměleckých schopností, díky kterým si pak domů odnášeli mnohdy velmi povedené dílo. Fotografie z těchto kurzů jsou ke shlédnutí na našem Facebooku a ve fotogalerii.

Poznání široké palety barev, jejich použití a vidění perspektivy, vás přivede k úplně jinému náhledu na krásy přírody i sebe sama. Obohaťte i vy vlastního ducha, přijďte do Bylinkové zahrady ve Valticích a rozviňte v sobě nové schopnosti…

 

Cena kurzu

Cena kurzu je 1 000 Kč a je do ní zahrnuto individuální odborné vedení i veškerý pracovní materiál.


Jelikož je u těchto kurzů přistupováno k účastníkům individuálně, chtěli bychom Vás tímto požádat, abyste své představy co nejdříve po rezervaci sdělili přímo naší lektorce a domluvili si sní vybranou výtvarnou techniku (Zdeňka Benešová – tel. +420 731 800 602). Na kurzy je možné se přihlásit nejpozději týden před kurzem (rezervace na poslední chvíli je možné řešit pouze po předchozí telefonické domluvě).

 

Aktuálně není vypsaný žádný kurz.

 

LektoBenesovarka MgA. Zdeňka Benešová

Narozena v roce 1977, výtvarnice a pedagožka. Vystudovala Akademii výtvarných umění v Praze (ateliér Vladimíra Kokolji) – malbu a grafiku. Kromě několika samostatných výstav se více než deset let věnuje výuce výtvarné výchovy a různě zaměřeným kurzům pro děti i pro dospělé jak v České republice, tak v zahraniční (Čeští krajané v rumunském Banátu, Ukrajina – Kyjev). Její tvorba také zahrnuje keramiku a  inovativní přístupy k technikám v umění. Tematicky těží z každodenního života. Spolupracuje s  českým nakladatelstvím Větrné mlýny jako ilustrátorka.


 

Chcete věnovat dárkový poukaz na kterýkoliv z těchto kurzů? Napište nám, rádi vám jej zašleme. Výběr kurzu nemusíte udělat vy při nákupu, volba může zůstat na obdarovaném. On sám se pak zaregistruje přes klasickou přihlášku na stránce vybraného kurzu. Do komentářů v přihlašovacím formuláři pak stačí jen uvést heslo „poukaz“.